4 اشتباهی که بر کیفیت قهوه تأثیر می گذارند

مشتریان به عنوان صاحب کافه به شما اعتماد می کنند تا هر روز به آنها قهوه عالی بدهید. از آنجا که خرید دانه های قهوه مناسب بهترین راه برای شروع است ، ظاهر قهوه شما نیز بسیار مهم است. قهوه از لحظه برشته شدن تا زمان نوشیدن تغییر می کند. فاکتورهای زیادی وجود دارد که در بو دادن طعم قهوه را تحت تأثیر قرار می دهد. به همین دلیل شما باید همه کارها را برای کنترل و بهبود کیفیت قهوه خود انجام دهید. در اینجا چهار اشتباهی که کافه ها در کیفیت قهوه و همچنین راه های جلوگیری از این اشتباهات مرتکب شده اند آورده شده است:

خطای 1: ذخیره نامناسب قهوه

قهوه باید در مکانی تاریک ، خشک و خنک نگهداری شود تا مشکلی ایجاد نشود. بیلی توسکاس صاحب Espresso Bar Bailey در ماروبرا ​​، سیدنی است و هفته ای 150 پوند قهوه در این کافی شاپ مصرف می کند و از اهمیت نگهداری مناسب قهوه بو داده آگاه است.

قهوه خود را در کیسه هایی با شیرهای یک طرفه ذخیره می کند ، که در زیرزمین با دمای ثابت نگهداری می شود. بیلی می گوید: “ما کیسه ها را در جایی که در معرض آفتاب یا گرمای وسایل آشپزخانه قرار می گیرند قرار نمی دهیم.” “زیرا قهوه را بیش از حد گرم می کند و آن را چرب و بی مزه می کند.” نحوه ذخیره قهوه ممکن است به آب و هوای منطقه بستگی داشته باشد. به عنوان مثال ، در سیدنی شاهد نوسانات دما در تابستان و زمستان هستیم که بر نحوه ذخیره قهوه توسط بیلی تأثیر می گذارد. در تابستان به مدت دو هفته به قهوه استراحت می دهیم و در هوای سرد فقط به مدت یک هفته استراحت می کنیم. “ما دریافتیم که اگر در هوای سرد 5 تا 7 روز به قهوه استراحت دهیم ، هنگام دم کشیدن قهوه بسیار تازه است.”

انبار قهوه نامناسب

همه کافه ها به منطقه خاصی برای نگهداری و کنترل دما دسترسی ندارند. اگر به چنین فضایی دسترسی ندارید ، باید قهوه خود را از گرما ، سرما ، رطوبت و نور خورشید دور نگه دارید. من کافه هایی را دیده ام که از مشکلات کیفیت قهوه رنج می برند و این مشکلات ناشی از ذخیره قهوه در یک ون داغ نزدیک آشپزخانه یا ذخیره قهوه در یک کمد نزدیک بخاری است. کافه ها باید از انجام چنین کارهایی خودداری کنند. اجتناب از این موارد برای قهوه ها بسیار آسان خواهد بود.

خطای 2: نادیده گرفتن نظافت روزانه ابزارها و دستگاه ها

دستگاه اسپرسو قطعه ای بسیار پیچیده است. به همین دلیل تمیز کردن منظم مهم است. تمیز کردن منظم نه تنها هزینه تعمیر دستگاه شما را کاهش نمی دهد بلکه باعث افزایش عمر دستگاه شما می شود. پل مارتین مدیر فنی یونایتد ساپلی در سیدنی است که دستگاه های اسپرسو را نگهداری و نگهداری می کند. وی می گوید: “یکی از عواملی که باعث می شود دستگاه اسپرسو از کار بیفتد ، عدم تمیزکاری کامل است.” “حتی اگر به درستی از آن مراقبت شود ، حتی قهوه شماره 5000 به اندازه قهوه شماره یک خوشمزه است.” این خدمات مراقبت های ویژه ای را ارائه می دهد تا با مراقبت روزانه کارکنان همراه شود. اگرچه تاریخ سرویس و تعویض قطعات بسته به دستگاه متفاوت است ، این تکنسین می گوید که تکنسین باید سالانه دو بار به گروه نمایشگاهی تولید کننده اسپرسو ، گروه های سر ، واشر ، نازل بخار ، برش ، محفظه آسیاب مراجعه کند. . وی اظهار داشت که بخشهای ایمنی ژنراتورهای بخار ، جریان سنج ها و شیرهای برقی به بازرسی های سالانه نیاز دارند. ارائه فرآیندهای منظم به باریستاهای آنها (قهوه سازها) باعث می شود که تمیز کردن روزانه را انجام دهند. به گفته مانی ، این فرایندها ممکن است از گزینه های زیر تشکیل شده باشد:

سرها را بعد از عمل استخراج بشویید تا تفاله و محلول قهوه از بین برود.

بعد از هر بار استخراج ، سبد فیلتر را بردارید تا از نشت قهوه در دستگاه جلوگیری کنید.

شستن و چشمک زدن سر گروهها با مایع تمیز کننده و شستشوی فیلترهای پورت به صورت روزانه.

بعد از هر بار استفاده از نازل بخار ، تمام لایه ها و پوسته های شیر را تمیز کنید.

قیف چرخ را بشویید و هر روز آسیاب را تمیز کنید تا از قهوه قدیمی خلاص شوید.

تمیز کردن و نگهداری دستگاه اسپرسو
تمیز کردن و نگهداری دستگاه اسپرسو

هفته ای چندین بار گروه دوش اسپرسو را بردارید و تمیز کنید.

برای جلوگیری از نشت ، از نگهداری مایعات یا مواد غذایی روی دستگاه خودداری کنید.

قهوه خود را به طور مرتب برای تنظیم سریع تست کنید.

پول می گوید انجام این کارها می تواند چالش برانگیز و وقت گیر باشد اما باید انجام شود. اگر کسی بخواهد قهوه ای با کیفیت درست کند ، انجام همه این کارها برای جلوگیری از خراب شدن هزینه های آن بسیار حیاتی است. “

خطای 3: نادیده گرفتن نقطه جوش دستگاه اسپرسو

دانستن نقطه جوش دستگاه اسپرسو بسیار مهم است ، اما بدون ابزارهای تخصصی نمی توانید تعداد دقیق آن را بدانید. اگرچه بسیاری از دستگاه ها به شما امکان می دهند درجه حرارت هر یک از سر گروه ها را تنظیم کنید ، این تنظیمات را می توان به دلخواه و متناسب با قهوه دم کرده خود تغییر دهید. این روی کیفیت قهوه شما تأثیر می گذارد. دمای آب جوش بر میزان استخراج قهوه و میزان رایحه های مخلوط تأثیر می گذارد. نوشیدنی ها و غلات مختلف برای استخراج بهینه به نقاط جوش مختلف نیاز دارند.

دمای آب جوش دستگاه اسپرسو
دمای آب جوش دستگاه اسپرسو

مربی قهوه ملیتا فرارو می گوید که هر یک از ترکیبات مختلف به نقطه جوش دلخواه متفاوتی نیاز دارد ، حتی اگر در یک دستگاه ساخته شود. اگر نمی دانید دمای مورد استفاده شما صحیح است ، آن را آزمایش کنید. ملیتا می گوید: “اگر قهوه شما درست نیست – ممکن است شیرین یا ترش نباشد.” دمای آب را بررسی کنید. متوجه خواهید شد که یک یا 2 درجه سانتیگراد اضافی می تواند تغییر کند و قهوه شما به خوبی ذوب می شود. “آزمایش طعم و مزه باید توسط تیم شما و تامین کننده قهوه انجام شود. ملیتا می گوید دمای محیط کافه شما می تواند نتیجه کار شما را تحت تأثیر قرار دهد ، بنابراین شما باید به آن توجه کنید.” باد سرد که در زمستان روی دستگاه می وزد ، ممکن است نقطه جوش را به سمت پایین تغییر دهد و باعث استخراج ضعیف شود. “

اگر دستگاه شما قادر به تنظیم دستی دمای آب جوش نیست ، مطمئن شوید که مولد بخار به درستی کار می کند و مقیاس وجود ندارد. از یک تکنسین بخواهید تا از دماسنج دستگاه اسپرسو یا چیزی مشابه آن استفاده کند تا مرتباً نقطه جوش را کنترل کند.

خطای 4: عدم توجه به کیفیت آب

طعم دلپذیر قهوه از آب خالص و اکسیژنه با PH نزدیک به خنثی حاصل می شود. آب معمولاً حاوی ترکیبات آلی ، رسوبات و سایر مواد است که می تواند بر طعم قهوه شما تأثیر منفی بگذارد و باید قبل از جوش آمدن آب فیلتر شود. آب شما همچنین به مواد معدنی مانند کلسیم ، منیزیم و بی کربنات نیاز دارد تا طعم قهوه را به طور موثر استخراج کند. مقادیر زیادی از این مواد معدنی می تواند باعث رسوب در دستگاه شما شده و قهوه ای ابری و گچی برای مشتریان فراهم کند. مقدار کمی از این رسوب باعث طعم قهوه ترش و سرکه می شود. ممکن است ایده خوبی باشد که فیلترهایی را نصب کنید که از فیلترهای کربن فعال یا جریان برگشتی استفاده می کنند. از آنجا که خصوصیات شیمیایی آب در هر منطقه متفاوت است ، لازم است آب مورد مطالعه و آزمایش قرار گیرد. در آخر ، مطمئن شوید که از سیستم صحیح فیلتر کردن استفاده کرده اید. اگر فیلترهای خود را مرتب تغییر ندهید یا سیستم خود را با مواد معدنی موجود در آب تنظیم نکنید ، کیفیت قهوه شما کاهش می یابد. اگر کافی شاپ دارید ، استفاده و نصب مقیاس برای کنترل کیفیت بسیار دشوار و طاقت فرسا است. اما اگر چاره ای نمی اندیشید؛ مسائل مربوط به کیفیت ممکن است گیج کننده باشد. اگر مصمم هستید که با اجتناب از این چهار اشتباه کیفیت بالایی را ارائه دهید ، می توانید تجربه عالی قهوه را به مشتریان ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *