طرز تهیه قهوه زعفرانی و ویژگی های لاته زعفرانی

قهوه زعفرانی

در سایت کافیست قصد داریم تا قهوه زعفرانی را توضیح بدهیم و ویژگی های آن را برشمریم ، همچنین طرز تهیه قهوه زعفرانی یا به عبارت عامیانه لاته زعفرانی را آموزش دهیم.

در مورد قهوه زعفرانی ، برخی از افراد که سالها قهوه می نوشیدند از این که مدت زیادی است به کافه های مختلف می روند و قهوه می نوشند متعجب می شوند ، پس چرا نام قهوه زعفرانی یا لاته را نمی شنوید؟ در اینجا ، ما سعی می کنیم این دو نوشیدنی را کاملاً بررسی و تهیه کرده و همچنین خواص و فواید آنها را توضیح دهیم.

برخلاف آنچه که به نظر می رسد یکی از قدیمی ترین نوشیدنی های ایران باشد ، که با فرهنگ و گذشته ما نیز گره خورده است .

قهوه زعفرانی چیست ؟

تهیه قهوه زعفران بدانید این است که این نوشیدنی چیزی بیش از دم کرده زعفران نیست و بیشتر به چای زعفران شباهت دارد تا قهوه.

این نوشیدنی گرم و شیرین در مراسم خواستگاری توسط مردم شوش ساخته می شود و آنها از آن به عنوان نمادی برای انتقال پیام های خود به خانواده داماد استفاده می کنند.

وقتی قهوه زعفران در خانه عروس سرو می شود ، پاسخ خانواده عروس مثبت است و همه باید دهان خود را شیرین کنند.

برای برخی از جنوبی ها ، قهوه زعفران یک قهوه سنتی است که با آداب و رسوم خاصی سرو می شود ، اما وقتی می خواهید یک نوشیدنی گرم و معطر گرم میل کنید ، می دانید که چگونه قهوه و چای زعفران را به روش سنتی تهیه کنید. طعم و رایحه خاص.

طرز تهیه لاته زعفرانی

برای تهیه لاته زعفران به مواد زیر نیاز دارید .

  1. شکر به میزان دلخواه ( ما قاشق غذاخوری پیشنهاد می دهیم )
  2. دو قاشق پودر قهوه
  3. دو قاشق غذاخوری آب جوش ( برای دم کردن زعفران )
  4. سه چهارم فنجان شیر
  5. یک چهارم قاشق چای خوری زعفران ( باید در مقداری آب دم شده باشد.)

مرحله اول دم کردن زعفران است که به دو روش آب جوش که ما انجام دادیم و یا با استفاده از یخ دم کنید.

پس از دم کشیدن زعفران ، قهوه را در یک ظرف مناسب با شکر و آب جوش بریزید. سپس ، با استفاده از همزن برقی یا دستی ، مخلوط کنید تا خامه ای شود.

سپس چند قطعه یخ را در یک لیوان مناسب ریخته و سه چهارم لیوان شیر را روی آن بریزید. به یاد داشته باشید که شیر استفاده شده باید سرد باشد. برای تهیه لاته زعفران ، زعفران دم کرده را به شیر اضافه کنید.

خمیر را روی شیر ریخته و با قاشق پخش کنید. در صورت تمایل می توانید از چیپس شکلات یا خلال پسته و بادام برای تزئین استفاده کنید.

قهوه زعفرانی شما آماده است. می توانید آن را بچشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *