معرفی برترین قهوه ساز های دنیا در سال 2020

بهترین قهوه‌ساز،قهوه سازیست که مناسب آشپزخانه، بودجه و سبک زندگی شما باشد ولی در اینکه قهوه‌های عالی درست می‌کند هم شکی نیست.

این راهنمایی نهایی برای انتخاب بهترین قهوه‌ساز‌های 2020 تمام چیزی است که برای خرید همراه صبحگاهی خود به آن نیاز دارید. ما از نظریه‌های متخصصین در این زمینه برای تشخیص بهترین قهوه‌سازها و از مقایسه اندازه، سرعت و قیمت و کارایی برای تشخیص اینکه کدام دستگاه بهتر است، استفاده کرده‌ایم.

 • بهترین قهوه‌ساز سرهمی: Breville Precision Brewer
 • بهترین قهوه‌ساز با هزینه پائین: Bonavita BV1900ts 8-Cup
 • بهترین قهوه‌ساز پیشرفت‌ه: Moccamaster 59616 KBG
 • بهترین قهوه‌ساز تک‌نفره: Oxo 8-Cup Coffee Maker
 • بهترین قهوه‌ساز کوچک: Bunn 10-Cup Velocity Brewer
 • بهترین قهوه‌ساز قابل ‌برنامه‌ریزی: Oxo Barista Brain 9-Cup
 • بهترین قهوه‌ساز جدید: Ninja Specialty Coffee Maker
 • بهترین قهوه‌ساز کلدبرو: Braun Multiserve Programmable Brewer
 • بهترین طراحی قهوه‌ساز: Ratio Eight

دردنیای دم کردن قهوه، پور اور- کلدبرو ، فرنچ‌پرس و ایرو‌پرس شهرت بسیار زیادی دارند. با این حال بازهم برای قسمت عظیمی از مردم این روش‌ها ایده‌آل نیستند.

حداقل برای آن دسته که بعد از بیدار شدن مدت زیادی در رختخواب می‌مانند تا از اتاق بیرون بیایند. مردم قهوه‌سازهای قطره‌ای بزرگ را هنوز هم بخاطر سرعت و راحتی ترجیح می‌دهند مخصوصا آدم‌های وسواس. در دهه قبلی هزار و یک شرکت به بازار راه پیدا کرده‌اند با این‌حال تعداد کمی از انها قصد تولید قهوه‌سازی را دارند که قهوه حوبی می‌سازد( چه برسد به داشتن توانایی). بعد از معیار قرار دادن نظریات متخصصان به یک لیست شامل 9قهوه‌ساز رسیدیم که در ادامه با بهترین قهوه‌سازهایی که می‌توانید در 2020 بخرید آشنا می‌شوید.

 1. Breville Precision Brewer

Breville-Precision-Brewer1

راهنمای اولیه برویل درست کردن پرقدرت‌ترین و روان‌ترین و موثرترین سبک از هر چیزی است. قهوه‌ساز او، اگرچه بزرگ است، به اندازه دیگر قهوه‌سازها قابل تنظیم است. کیفیت ساخت این دستگاه استثنائی و بینظیر است که تقریبا با اجزا پلاستیکی پر شده است.

چیزی که دوست داریم: زمان جوش بسیار سریع، تنظیمات قبلی که بسیار کاربردی و تطبیق پذیر برای تازه‌کارهاست. در دستگاه Precision Pro از فیلترهای کف پهن، قیفی استفاده می‌شود وحتی می‌توانید دستگاه پوراور را به آن وصل کنید( می‌توانید آنرا زیر سر دوشی شکل قرار دهید). این دستگاه می‌تواند قهوه کلدبرو بسازد و همچنینی می‌تواند قهوه‌هایی با معیارهای استاندارد Gold Cup دم کند و تنها قهوه‌سازی است که می‌شناسیم که اجازه تنظیم قابلیت‌هایی مثل نسبت گردش و زمان دم‌آمدن را می‌دهد. اگر شما کسی هستید یا کسی را می‌شناسید که به دنبال تجربه‌های جدید با قهوه هستند این دستگاه بهترین گزینه است.

چیزی که دوست نداریم: سایز بزرگی نسبت به دیگر قهوه‌سازها دارد. باید چنین چیز بزرگی را از زیر کابینت بیرون کشید تا آب و قهوه در آن بریزند. قیمت آن زیاد است ولی در مقایسه با چیزی که دریافت می‌کنید، ارزشمند است.

 1. Bonavita BV1900ts 8-Cup

بوناویتا تنها یک چیز می‌سازد، تجهیزات تخصصی قهوه. این مدل تاییدیه انجمن قهوه تخصصی را دارد- این انجمن یکی از مهم‌ترین سازمان‌های دادوستد است- و قهوه را سریع و یکدست می‌جوشاند و همینطور کارایی آسانی دارد. قهوه‌هایی درست می‌کند که کامل هستند ولی طاقت‌فرسا نیستند و کوچک و ارزان هم هستند. این دستگاه تقریبا برای همه مناسب است.

دستگاه قهوه ساز بوناویتا
دستگاه قهوه ساز بوناویتا

چیزی که ما دوست داریم: این قهوه‌ساز میزان قهوه‌‌ی زیادی درست می‌کند که برای جمعیت‌های زیاد بسیار مناسب است و دریچه‌ای برای روش‌های مختلف دم‌کردن قهوه پیشنهاد می‌کند. قهوه‌هایی که می‌سازد به سبکی قهوه‌های دستگاه‌های گران‌قیمت نیست ولی مثل دستگاه‌های ارزان قیمت تلخ و سیاه هم نیستند. یک مدل همسان این دستگاه نیزبا قابلیت برنامه‌ریزی با چند دلار بیشتر در دسترس است ولی مدل‌های قابل برنامه‌ریزی بخاطر از دست دادن تازگی قابل قبول نیستند( مگراینکه آسیاب‌کن‌های داخلی داشته باشند). این مدل اندازه بسیار خوبی دارد که می‌توان وقتی زیر کابینت قرار دارد درش را باز کرد و وسعت زیادی هم ندارد که کل فضای پیشخوان را اشغال کند.

نکته دیگری که به آن علاقه داریم این است که این مدل یک قوری کامل قهوه را در 4 دقیقه می‌جوشاند و دارای سازگاری است که به همین خاطر فرقی نمی‌کند چند فنجان قهوه می‌جوشانید.  مهمتر از همه اینها، سرویس خدمات مشتریان بوناویتا استثنائی و قیمت هم منحصر به‌فرد است.

چیزی که دوست نداریم: مثل بیشتر قهوه‌سازهایی که تست کردیم، سری دوشی بعد از ریختن قهوه چکه می‌کند. پارچ حرارتی و کلاهک آن هم می‌توانستند در بهتر نگه داشتن دما بهتر عمل کنند( به گرم کردن کردن پارچ قبل از شروع کمک میکند به این صورت که قبل از انجام آب داغ داخل پارچ می‌ریزیم).

و در آخر، سبد فبلتر بالای پارچ قرار دارد که در اینصورت برای گذاشتن کلاهک یا ریختن قهوه باید آنرا برداشته و روی پیشخوان یا سینک بگذارید( بوناویتا یک مدل جدیدتر و گران‌قیمت‌تر به اسم کونویسر دارد که این مشکل را برطرف کرده‌است).

 1. Moccamaster 59616 KBG

دستگاه قهوه ساز موکامستر
                  دستگاه قهوه ساز موکامستر

موکامستر تکنوریوم از زمانی که اختراع شد یعنی سال 1969تا به امروز همیشه جزء بهترین قهوه‌سازها بوده‌است. با تشکر از سیستم حرارتی مسی این قهوه‌ساز یکی از سریع‌ترین جوشاننده‌هاست. و برای قوری‌های قهوه‌ی سازگار بینظیرش ستایش می‌شود. منحصرا قابلیت جداسازی دارد به این معنی که شما می‌توانید اجزاء آن را برای تمیزکردن یا عیب‌یابی از هم جدا کنید( سرویس خدمات مشتریان تکنوریوم یکی از بهترین‌هایی ست که تا بحال دیده‌ایم).

چیزی که دوست داریم: مدل‌های موکامستر زیادی وجود دارند ولی این مدلی‌ست که ما پیشنهاد می‌کنیم. این مدل از یک پارچ شیشه‌ای و بشقاب داغ برقی بجای پارچ‌های استیل همیشگی استفاده می‌کند. شیشه این امکان را فراهم می‌کند که بدانیم چقدر قهوه باقب مانده است و همینطور آسانتر از استیل تمیز می‌شود( دیدن داخل پارچ‌های استیل سخت است ). با تشکر از المان‌ گرمایی مسی تمام مدل‌های موکامستر در گرم‌کردن و دم کردن قهوه سریع هستند و با زمانی که اندازه گرفتیم 10 فنجان قهوه را در 10 دقیقه خواهیم داشت. بعلاوه این مدل ویژگی تنظیم دستی سبد جوشان دارد یعنی می‌توانید تفاله‌های قبل از دم‌آمدن را کنترل کنید و وقتی پارچ را برمی‌دارید درب آنرا محکم کنید.

این ویژگی باعث حذف ریزش چکه‌ای می‌شود که اکثر قهوه‌سازها به آن دچار هستند. همینطور در جداسازی از دیگر قهوه‌سازها آسان‌تر است که برای تمیز کردن، عیب‌یابی و دیگر مشکلات خوب است.

چیزی که دوست نداریم: قیمت زیاد مناسب نیست. همچنین سبد جوشان هم برای چنین قهوه‌سازی ارزان بنظر می‌رسد.

نظر داوران: به شدت توصیه می‌شود.

 1. Oxo 8-Cup Coffee Maker

دستگاه قهوه ساز oXO 8
دستگاه قهوه ساز oXO 8

جدیدترین مدل برند Oxo به خوبی مدل پیشین 9-cup قهوه می‌سازد. با این ویژگی که می‌تواند یک فنجان قهوه هم سرو کند( چیزی بین 10تا 20 اونس ). با استفاده از مبدل‌هایی مثل ketilla  مدل 8-cup قهوه‌هایی با کیفیت پوراور و بدون نیاز به پوسته قهوه‌ای که برای محیط‌زیست ضرر دارد آماده می‌کند.

چیزی که دوست داریم: این قهوه‌ساز که تائیدیه SCA را دارد خیلی آسان و فقط با چهار دکمه شروع به کار می‌کند. دستگاه را روشن کنید و دکمه 2تا 4 فنجان برای سرویس تک‌نفره و برای یک پارچ قهوه دکمه8-5 فنجان را فشار دهید.

این دستگاه صیقلی و باریک است و فضای کمی را بر روی پیشخوان اشغال می‌کند. پارچ حرارتی باعث عدم نیاز به صفحه گرم‌کننده( که وقتی پارچ روی آن قرار می‌گیرد کیفیت آنرا کاهش می‌دهد) شده است.

چیزی که  دوست نداریم: قابلیت برنامه‌ریزی ندارد پس شما مجبورید وقتی از خواب بیدار شدید بصورت دستی آنرا روشن کنید. وقتی قهوه‌ساز را زیر کابینت قرار می‌دهید مخزن آب جدانشدنی آزار دهنده است و اگر هیچ فنجان و لیوان بلندی ندارید باید انتظار ریختن چند قطره قهوه در زمان سرو تک نفره را داشته باشید.

نظر داوران: پیشنهاد می‌شود.

 1. Bunn 10-Cup Velocity Brewer

دستپاه قهوه ساز bUNN 10
دستپاه قهوه ساز bUNN 10

اگر بدنبال قهوه‌سازی هستید که جای کمتری را اشغال کند باید طرحی را انتخاب کنید که بیش از عریض بودن عمیق باشد. بان بخاطر طراحی‌ قهوه‌سازهای مطلوبی که فشرده، آسان برای استفاده و ساده هستند، معروف است. این مدل تنها 7 اینچ عرض دارد و گاها در حراج است و 10 فنجان قهوه را در 3 دقیقه آماده می‌کند.

چیزی که دوست داریم: بخاطر اندازه کوچک و اینکه کوچک بودن آن بر روی عملکردش تاثیری نداشته، این مدل را انتخاب کرده‌ایم.

چیزی که دوست نداریم: بعضی‌ها ممکن است با نگه داشتن آب جوشاننده به اندازه یا در نزدیکی دمای جوش مشکل دارند. این یک مصالحه برای سریع‌ترین قهوه‌سازهایی ‌است که با فشار دکمه قهوه را آماده می‌کنند. بعضی‌ها هم نقد می‌کنند که قهوه‌ی این قهوه‌شاز به اندازه کافی داغ یا قوی نیست ولی قهوه‌هایی که ما تست کردیم قبل از جوش آمدن 190 درجه و از انتظاری که از چنین چرخه‌ای برای قهوه‌ساز داریم، قوی‌تر بود.

نظر داوران: پیشنهاد می‌شود.

 1. Oxo Barista Brain 9-Cup

دستگاه قهوه ساز oXO باریستا
دستگاه قهوه ساز oXO باریستا

اگرچه خریدن قهوه آسیاب نشده و یا رهاکردن تفاله در دستگاه در طول شب کار مناسبی برای تازگی آن نیست ولی راحت است. ما قهوه‌سازهای بسیاری را پیدا کردیم که بجای درست کردن قهوه خوب روی هوشمندانه بودن تکیه کرده‌اندOxo Barista Brain 9-Cup  اینگونه نیست. علاوه‌بر تایمر جوش تک‌دکمه‌ای، این دستگاه با عملکرد بالا و زیبایی بینظیر با بهترین مواد نسبت به رقبا ساخته شده است.

چیزی که دوست داریم: بجای ده‌ها تنظیمات و گزینه، Barista Brain تنها یکی ارائه می‌دهد، یک تایمر 24 ساعته که قبل از خواب می‌توانید تنظیم کنید. مهم‌تر از همه اینکه، این ویژگی ساده در برابر وظیفه اول دستگاه که چقدر خوب کار می‌کند گزینه دوم محسوب می‌شود( درست کردن قهوه به مقدار زیاد).

این قهوه‌ساز به سرعت داغ می‌شود و دم می‌کشد( حدود 7.5 دقیقه برای یک قوری کامل) و دارنده مدرک استاندارد SCA است و همینطور آسان استفاده می‌شود- یک دکمه تقریبا تمام کارهایی که دستگاه می‌کند را انجام می‌دهد- و به اندازه‌ای زیباست که روی پیشخوان گذاشته شود.

چیزی که دوست نداریم: 200دلار مبلغ کمی نیست و مشکل حل‌نشدنی چکه کردن آب هم وجود دارد. مخزن آب هم بعد از جوش آمدن بخار می‌گیرد که کمی آزار دهنده‌است.

نظر داوران: پیشنهاد می‌شود.

 1. Ninja Specialty Coffee Maker

دستگاه قهوه ساز نینجا
دستگاه قهوه ساز نینجا

چیزی که دوست داریم: علاوه بر میانگین سرعت و استخراج عالی، این دستگاه ویژی‌های بسیار زیادی دارد. خوشبختانه، کاربردهای کمکی Ninja Brewer باعث ضعیف شدن کاکردهای اصلی نشده‌است. بهترین اینها بیرون کشیدن کف شیر است که یک قهوه ساده را به چیزی آسان و راحت تبدیل می‌کند و ویژگی تک‌نفره هم که بسیار عالی‌ست.

چیزی که دوست نداریم: فبلتر دائمی بیشتر از اینکه مشکل حل کند، مشکل ایجاد می‌کند. اگر بطور کامل تمیز نشوند، قهوه ته‌نشین می‌شود و به مرور زمان محتوی تلخی خواهد داشت. تمیزکردن کار سختی نیست ولی در این دستگاه یک گام از چیزی که نیاز دارد سخت‌تر است.

نظر داوران: با شرایط پیشنهاد می‌شود.

 1. Braun Multiserve Programmable Brewer

دستگاه قهوه ساز براون
دستگاه قهوه ساز براون

چیزی که دوست داریم: کارهای اولیه را بسیار عالی انجام می‌دهد ولی بزرگترین قدرتش تطبیق پذیری‌ست. با ثبات کامل قوریهای بزرگ و کوچک دم می‌کند و بخش یکپارچه قهوه سردش هم جدید و هم بسیار هوشمندانه و کاربردی است.

این دستگاه با تقلید از قهوه سرد ژاپنی، به شما اجازه می‌دهد تا مستقیما برروی مکعب‌های یخی قهوه بسازید و تجربه‌ای خوش و شیرین برای درست کردن قهوه خواهید داشت. مخزن آب جداشدنی این دستگاه هم برای پرکردن و هم برای تمیز کردن عالی‌ست.

چیزی که دوست نداریم: بطور کلی این دستگاه شلوغ است. این دستگاه تعداد زیادی دکمه و چیزیهایی دارد که به داخل و بیرون دستگاه وصل می‌شوند. جدا از سختی یادگیری کار با دستگاه، دارای فیلتر دائمی هم هست که( مثل مدل Ninja Brewer ) مشکل‌زاست.

نظر داوران: برای عاشقان قهوه سرد توصیه می‌شود.

 1. Ratio Eight

دستگاه قهوه ساز ratio eight
دستگاه قهوه ساز ratio eight

با وجود ویژگی‌های معقول، بحث بر سراینکه این دستگاه با دسته‌های چوبی و ظاهر برج مانند مشکی مات چقدر بر روی پیشخوان زیباست بسیار سخت است.

قسمت پوراور بطورکل Chemex است که کار زیادی ندارد( از فیلترهای Chemex هم استفاده کرده است) و بله، گران‌قیمت است ولی ممکن است آخرین قهوه‌سازی باشد که می‌خرید( بادوام است).

چیزی که دوست داریم: بدنه مشکی آلومینیومی و قاب چوبی ظاهر بینظیری به این دستگاه داده‌است. سبک قهوه‌سازی آن شبیه به مدل Chemex است و بدنه نوری آنرا نیز دارد. همینطور قهوه‌های گیاهی عالی درست می‌کند. همانطور که قبلا گفتیم پارچ شیشه‌ای هم ترکیب بسیار خوبی است زیرا همیشه می‌دانید چقدر قهوه باقی‌مانده و همینطور می‌توانید روند دم کردن قهوه را هم ببینید.

چیزی که دوست نداریم: دستگاه مجللی است و قیمت آن هم بالاست. علاوه براین درحال کار قسمت بالایی دستگاه بخار می‌کند.

نظر داوران: با شرایط توصیه می‌شود.

 1. Black + Decker 12-Cup programmable Coffee Maker

دستگاه قهوه ساز دکر
دستگاه قهوه ساز دکر

چیزی که دوست داریم: 35دلار قیمت بصرفه‌ای برای قهوه‌ساز است و معمولا هم در حراج کمتر از این فروخته می‌شود.

چیزی که دوست نداریم: هر قوری بین 12-4 فنجان قهوه درست می‌کند که بشدت عصاره‌گیری شده بود و بشکل غیرقابل تحملی تلخ بود. تکنولوژی” برداشتن یک فنجان قهوه ” در نظریه چیز جالبی بنظر میرسد( به این صورت که می‌توانید وقتی قهوه در حال جوش آمدن است، قوری را برداشته و یک فنجان برای خود بریزید) ولی باعث می‌شود آب و تفاله زیاد با هم در ارتباط باشند( خیلی بیشتر از درصد استاندارد) و نتیجه آن عصاره‌گیری بیشتر خواهد بود. مخزن آب هم بخاطر عمیق و سیاه بودن و داشتن برآمدگی‌های زیاد به سختی تمیز می‌شود.

نظر داورن: پیشنهاد نمی‌شود.

 1. Amazon Basis Coffee Maker

دستگاه قهوه ساز Amazon
دستگاه قهوه ساز Amazon

چیزی که دوست داریم: قیمت این دستگاه 21 دلار است و قیمت بعضی بسته‌های قهوه بیشتر از این‌هاست. خیلی فشرده است و برای کسانی که پیشخوان کوچک دارند مناسب است.

چیزی که دوست نداریم: مثل مدل Black + Decker این قهوه‌ساز قهوه‌های سریع و بیش از اندازه تلخ درست می‌کند. در دمایی زیاد که عصاره‌گیری زیادی هم انجام می‌شود. مواد بسیار ارزان‌قیمتی در آن بکار رفته است( دسته آن در مدت یک ماه خواهد شکست) و فیلتر فلزی توری آن -که باید با فیلتر کاغذی عوض شود- طوری لکه می‌شود که قهوه‌های تازه شما مزه قهوه کهنه می‌دهد. همینطور بعد از حوش آمدن مقدار زیادی کف و دوده در آن می‌ماند که خوشایند نیست.

نظر داوران: پیشنهاد نمی‌شود.

 1. Hamilton Beach Programmable Coffee Maker

دستگاه قهوه ساز همیلتون
دستگاه قهوه ساز همیلتون

چیزی که دوست داریم: این قهوه‌ساز گران‌قیمت نیست (و اکثرا در حراج است). بخش برنامه‌ریزی آن بخوبی کار می‌کند و برای تنظیمات بسیار راحت است. مخزن آب با قابلیت جدا شدن هم گزینه خوبی برای این دستگاه است.

چیزی که دوست نداریم: درست همانطور که وایرکاتر در نقدها نوشته است، این دستگاه برای کسانی که قهوه نسبتا خوبی می‌خواهند، گزینه خوبی نیست. قهوه‌ی آن بیش از اندازه عصاره‌گیری می‌شود و تلخ است و طمع واقعی خود را از دست می‌دهد( مثل مدل Mr.Coffee ). این دستگاه تفاله‌ها را به حدی خیس می‌کند که باعث می‌شود مقداری آب در پارچ بریزد که حتی با قهوه در تماس هم نبوده‌است.

نظر داوران: پیشنهاد نمی‌شود.

 1. Cuisinart 12-Cup Brewer

دستگاه قهوه ساز Cuisinart
دستگاه قهوه ساز Cuisinart

چیزی که دوست داریم: رنگ‌های بسیار متنوعی دارد. فشرده است و در آخر روز قهوه‌های افتضاحی درست نمیکند. با استفاده از تنظیمات درست میتوانید یک قهوه نسبتا خوب داشته باشید.

چیزی که دوست نداریم: ما این مدل Cuisinart را توصیه نمی‌کنیم فقط بخاطر اینکه ارزش ندارد نه بخاطر اینکه قهوه‌ساز خوبی نیست. وقتی شما حدود 100دلار دارید، فاصله کمی با خرید قهوه‌سازهای خوب دارید، مثل بوناویتا، که باعث می‌شود این قهوه‌ساز متوسط محسوب شود. این دستگاه برای قهوه‌های معمولی و غلیظ تنظیمات دارد.

نظر داوران: پیشنهاد نمی‌شود.

 1. Coffee 12-Cup Programmable

Coffee 12-Cup Programmable
Coffee 12-Cup Programmable

چیزی که دوست داریم: 80دلار  قیمت مناسبی برای قهوه‌ساز است، مخصوصا قهوه‌سازی که معمولا در حراج هم هست. یک دکمه کاربردی به اسم clean دارد که زمانی که دستگاه به تمیزکردن تا تراز کردن نیاز دارد، هشدار می‌دهد. بسیار ساده است و برنامه آسانی دارد.

چیزی که دوست نداریم: قهوه‌ی آن معمولا بیش از اندازه عصاره‌گیری می‌شود و به شدت تلخ است، حتی وقتی از قهوه‌های تازه و خاص استفاده می‌کنید. مشکلاتی برای اتصال سرپوش و قوری وجود دارد و به همین دلیل بعد از هربار استفاده باید فضای پیشخوان کنار آنرا تمیز کنید. درآخر، گاها از تمام آب مورد نیاز استفاده نمی‌کند و آب داغ در طول شب داخل محفظه می‌ماند. مخزن آبی که در پشت قرار داشت هم فضای بسیار کمی  برای ریختن آب داشت.

نظر داوران: توصیه نمی‌شود.

یک قهوه‌ساز خوب چه ویژگی‌هایی دارد

سرعت

قهوه‌سازهای با سرعت بالا برای درست کردن مقدار زیادی قهوه راحت هستند. اما بیشتر از اینها هم هست. معیار استاندارد SCA- که قهوه‌ساز‌های خوب را از آن دسته‌ای که فقط سرعت عمل دارند جدا می‌کند- تنها قهوه‌سازهای با بازه زمانی 8-4 را قبول می‌کند و این اعداد غیرواقعی نیستند.

قهوه‌هایی که در کمتر از 4دقیقه آماده می‌شوند، خوب عصاره‌گیری نشده‌اند( ضعیفند ) وقهوه‌هایی که در بیشتر از 8دقیقه آماده می‌شوند، بیش از اندازه عصاره‌گیری می‌شوند( تلخ‌اند).

دما

زیرا دمای آب عامل عصاره‌گیری و حل‌شدن قهوه و عصاره‌گیری تفاله است. دمای جوش بهترین نشانه برای یک قهوه‌ساز است که می‌تواند قهوه‌های خوبی درست کند. طبق استاندارد Gold Cup دمای جوش قهوه بین 195 تا 205 درجه فارنهایت است.

در دمای کمتر از 195 درجه قهوه خوب عصاره‌گیری نمی‌شود( ضعیف و تند ) و دردمای بیش از 205 شما با آب جوش سروکار دارید و بیش از مقدار لازم قهوه محلول می‌شود( سنگین و تلخ ).

نگهداری

چیزی که بعضی اوقات در هنگام خریداری وسیله‌ای جدید به آن فکر نمی‌کنیم، نگهداری از آن است. نگهداری از قهوه‌سازها اهمیت زیادی دارد، چراکه قهوه‌سازها با آب داغ کار می‌کنند و این فضایی مناسب برای تولید قارچ و آهک است. اطمینان از امکان جدا و تمیزشدن تمام اجزاء دستگاه اهمیت زیادی در کارایی و سلامت دارد.

قیمت

این راهنمایی ممکن است زمانیکه نقش قیمت در خرید را فراموش کنیم، متفاوت بنظر برسد. اما خیلی از مردم حاضر نیستند چند صد دلار برای قهوه‌ساز هزینه کنند. بنابراین اینکه قیمت یک اولوین نباشد تنها یک رویاست. در همین حال نمی‌توان کیفیت را فدای 30 دلار کرد چرا که دستگاه‌های ارزان قیمت با مشکلاتی مثل چکه‌کردن، دکمه‌های کهنه و عصاره‌گیری ناجور و غیره درگیر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *