قهوه عربیکا چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

قهوه عربیکا

قهوه عربیکا یکی از معروف ترین انواع قهوه است که دارای بیشترین سطح پردازش در جهان است. درباره این نوع قهوه بیشتر بدانید.

برخی به صورت نوشتاری قهوه اربیکا می نویسند که کاملا غلط است و علت آن هم خانواده بودن با کلمه عرب می باشد نه ارب . با ادامه با سایت کافیست همراه باشید.

انواع قهوه عربیکا

آیا انواع قهوه عربیکا ارتباط با کلمه “عربی” دارد ؟ جواب سوال مثبت است زیرا ابتدا در مناطب عربی آفریقا کشف شد.

قهوه عربیکا دارای انواع محدود است و بیشتر در مزارع قهوه با نوع رشد گیاه قابل تشخیص است ، ولی تمام آن ها دارای ویژگی هایی مشابه است.

پرورش انواع درختان قهوه عربیکا به ارتفاع 1000 تا 2000 فوت از سطح دریا نیاز دارد. این درختان نسبت به شرایط آب و هوایی بسیار حساس بوده و در برابر آفات آسیب پذیرترند. یکی از دلایل گران بودن این نوع بذر شرایط سخت و حساس رشد این درخت است.

قهوه مخصوص عربیکا

قهوه مخصوص عربیکا به نوعی از قهوه می گویند که به صورت تخصصی کاشت ، فراوری و مصرف می شود و قیمت بالایی دارد و خرید آن برای ایرانی ها مناسیب نیست.

قهوه لاغری عربیکا

آیا واقعاً قهوه برای کاهش وزن موثر است؟ اگر قهوه به کاهش وزن شما کمک کند ، چه نوع قهوه ای کارآمد خواهد بود؟ چگونه می توانیم با قهوه لاغر شویم؟ دستور تهیه قهوه برای کاهش وزن چیست؟ حداکثر چند کیلو با قهوه می شو لاغر کرد ؟

به این علت که قهوه عربیکا هم اشتها را کاهش می دهد و هم متابولیسم را افزایش می دهد ، همراه با ورزش و رژیم غذایی بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر می خواهید لاغر شوید ، اگر قهوه عربیکا را با رژیم و ورزش در هم بیامیزید ، تاثیر خوبی خواهید گرفت.

البته یک رژیم غذایی قهوه عربیکا وجود دارد که فرد فقط با نوشیدن قهوه می تواند وزن خود را کاهش دهد. اما در این رژیم لاغری بحث مفصلی دارد که باید زیر نظر پشک صورت پذیرد.

قیمت قهوه لاغری عربیکا

قیمت قهوه لاغری عربیکا در ایران کمی گران است زیرا مقدار کمی در سال وارد می شود ، با این حال برای لاغری می توانید از تمام انواع قهوه عربیکا ، همچون اتیوپی ، برزیل و یا کلمبیا استفاده نمایید.

قهوه سیاه عربیکا

قهوه سیاه عربیکا یک نوع قهوه عربیکا است که رنگ سیاه دارد و بیشتر برای باغری استفاده می شود. ولی در ایران موجود نیست و به علت مقدار کم در جهان قیمت بالایی دارد.

طبع قهوه عربیکا

طبع قهوه عربیکا همانند انواع قهوه سرد و خشک است. به این معنی قهوه جسم را سرد و رطوبت را خشک می‌کند.

اگر افراد گرم مزاج قهوه مصرف کنند ، این خاصیت برای آنها دارد که جسم را سرد و رطوبت را خشک می کند.

از جمله خواص قهوه برای گرم مزاج این است که از صدمه زدن به خون و صفرا جلوگیری می کند ، خون را رقیق می کند ، دردهای گرم را تسکین می دهد و انسداد عروق را باز می کند.

در صورت مصرف بیش از حد ، قهوه می تواند باعث زردی ، تورم ، بی خوابی ، کاهش وزن ، کولیت و بواسیر و کاهش میل جنسی شود.

عوارض قهوه عربیکا

عوارض قهوه عربیکا هم مانند انواع قهوه می باشد با این تفاوت که نسبت به قهوه روبوستا دارای کافئین کمتری می باشد به همین دلیل مصرف آن کم ضرر تر از روبوستا می باشد.

می توان به عنوان بیشترین مشکلی که ایجاد می کند افزایش فشار خون می باشد که در دراز مدت تاثیر می گذارد.

میزان کافئین قهوه عربیکا

میزان کافئین موجود در قهوه عربیکا تقریبا حدود 1.6 درصد از کل دانه قهوه را شامل می شود که از نوع روبوستا 30 درصد کمتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *