کارامل ماکیاتو چیست ؟ به همراه آموزش گام به گام تهیه ماکیاتو کارامل

کارامل ماکیاتو

کارامل ماکیاتو نوشیدنی اسپرسوی ایتالیایی است که از ترکیب قهوه و شیر تهیه می شود. ماکیاتو به معنی لکه شیر است که به لکه کف شیر که روی این نوشیدنی می ریزیم اشاره دارد. ماکیاتو کارامل به روش های مختلفی تهیه می شود. ما با دستورالعمل جدید این نوشیدنی گرم با شما هستیم. سایت کافیست مرجع نوشیدنی های قهوه را همراهی نمایید.

کارامل ماکیاتو چیست ؟

کارامل ماکیاتو یک نوشیدنی بر پایه اسپرسو است که از قهوه ، شیر و شربت کارامل تهیه می شود. کارامل ماکیاتو ، مانند بسیاری دیگر از نوشیدنی ها ، یک نوشیدنی ایتالیایی است. نوشیدنی خوشمزه است ، توصیه می کنیم حتما آن را امتحان کنید. برای آموزش ساخت این نوشیدنی خوشمزه ما را دنبال کنید.

آموزش کارامل ماکیاتو

کارامل یکی از طعم دهنده های محبوب است که ما برای طعم دادن به قهوه های مختلف مانند: لاته ، کاپوچینو ، ماکیاتو و .. استفاده می کنیم. برخی در نوشیدنی موکا نیز استفاده می کنند که ما توصیه نمی کنیم.

ماکیاتو شیر کمتری نسبت به لاته و کاپوچینو دارد ، بنابراین طعم قهوه قویتر است. Macchiato گزینه ای ایده آل برای استراحت قهوه بین روزها است.

اول از همه ، دو روش برای تهیه ماکیاتو کارامل وجود دارد. ابتدا فقط از شربت وانیل استفاده کنید و شربت کارامل را به عنوان تزیین روی نوشیدنی خود بریزید و دوم اینکه شربت وانیل را برداشته و فقط از کارامل استفاده کنید.

اگر از شربت وانیل استفاده می کنید ، 30 میلی لیتر از آن را در ته لیوان بریزید. می توانید این شربت را در خانه درست کنید یا به صورت آماده خریداری کنید. اگر از کارامل استفاده می کنید نیز همین کار را انجام دهید.

در مرحله بعدی باید کف شیر را تهیه کنید. کف شیر به روش های مختلفی تهیه می شود. اگر از دستگاه اسپرسو استفاده می کنید ، به راحتی می توانید کف شیر را با نازل بخار آن تهیه کنید.

روش های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارد مانند استفاده از همزن های مختلف یا شیرهای برقی برقی.

استفاده از پرس فرانسه نیز گزینه ای مناسب و مناسب برای تهیه کف شیر است.

پس از آماده شدن کف شیر ، آن را روی شربت که قبلاً در لیوان ریخته اید بریزید. اکنون زمان تهیه اسپرسو فرا رسیده است. همچنین می توانید قهوه اسپرسو را از طریق دستگاه های اسپرسو برقی ، گازی یا سیار تهیه کنید. البته استفاده از وسایل برقی برای دستیابی به بهترین کیفیت اسپرسو توصیه می شود.

تاریخچه کارامل ماکیاتو

در دهه گذشته ، بسیاری از قهوه خانه ها این نوشیدنی را با کیفیت متفاوت تولید کرده اند: اسپرسو با شیر کف شده ترکیب شده و ماکیاتو تهیه می شود. این کار اغلب به درخواست مشتری انجام می شود که یک نوشیدنی تلخ ، متوسط ​​یا شیرین تر می خواهد. او باید به باریستا اعلام کند که به دلخواه خود به ماکیاتو احتیاج دارد.

ماکیاتوی کارامل که برای اولین بار توسط Star Box تولید شد ، با ماکیاتوی خالی بسیار متفاوت است و طعم آن بهتر است. آموزشی که در بالا برای شما آماده کردیم به سبک استارباکس بود که طرفداران زیادی نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *