قهوه آمریکانو چیست ؟ و روش های تهیه آن

آمریکانو

قهوه آمریکانو حوالی جنگ جهانی دوم بوجود آمد ، به این دلیل که سربازان آمریکایی مستقر در ایتالیا علاقه ای به اسپرسوی مورد علاقه ایتالیایی ها نداشتند.

آمریکایی ها آب داغ را به دلیل کاهش تلخی اسپرسو به آن اضافه نمودند تا به آن رنگ و بوی قهوه دم کرده بدهد. معمولا برای تهیه قهوه آمریکانو از قهوه عربیکا استفاده می شود با این حال اگر از اسیدیته بودن این نوع قهوه خوشتان نمی آید می توانید از قهوه روبوستا با کیفیت نیز استفاده نمایید.

قهوه امریکانو یا آمریکانو کافی یکی از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو است که بیشتر در کشور آمریکا استفاده می شود و نام آن نیز به همین خاطر رویش گذاشته شده است.

ساده ترین تعریف از امریکانو برابر با کاهش غلظت اسپرسو می باشد.در این مقاله با طرز تهیه امریکانو آشنا می شوید. همانطور که در برخی مقالات ذکر شده است ، اسپرسو پایه اصلی بسیاری از نوشیدنی ها مانند کاپوچینو ، لاته آرت ، آمریکانو و … است که در هر یک از آنها اسپرسو با مواد دیگری مانند شیر ترکیب می شود. کف یا کف شیر ، آب گرم و…. انواع نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو درست می کند.

قهوه آمریکانو چیست ؟

قهوه آمریکانو یا کافه آمریکانو در واقع یک اسپرسو است که با آب گرم رقیق می شود. پس تهیه آن کار چندان دشواری نخواهد بود ، با این حال باریستا ها دقت زیادی در تهیه صحیح آن به کار می برند تا بهترین طعم را در پایان کار داشته باشند.

طرز تهیه قهوه آمریکانو

ممکن است به نظر برسد که یک Americano فقط باید آب داغ را به اسپرسو اضافه کند ، اما دستور العمل آمریکانو فراتر از این است – به خصوص برای برخی از دوستداران قهوه.

و تفاوت قهوه آمریکایی با قهوه معمولی آشکار خواهد بود.

توجه داشته باشید. مراحل بیشتری در دستورالعمل های قهوه آمریکایی وجود دارد.

برای تهیه قهوه آمریکایی به موارد زیر احتیاج دارید:

  1. دستگاه اسپرسو
  2. قهوه اسپرسو مناسب اسپرسوساز – می توانید این نوشیدنی را با دانه های قهوه غیر اسپرسو درست کنید اما طعم واقعی آمریکانو را نخواهید یافت. بنابراین ، من پیشنهاد می کنم که شخصاً توصیه ها را دنبال کنید.
  3. ترازو – بالاخره دقت در این کار بسیار مهم است
  4. آسیاب – خرد کردن قهوه قبل از تهیه آمریكانو بسیار مهم است.
  5. آب گرم یا نزدیک به جوش

برای تهیه قهوه باید به نکات مهم آن آشنایی داشته باشید تا بهترین آمریکانو را تهیه کنید.

  • مهم ترین نکته در تهیه انواع نوشیدنی قهوه دان قهوه مناسب آن نوشیدنی است ، اگرچه که هر شخص علاقه خاصی دارد ، بعضی تلخ ، بعضی ترش و بعضی طعم و عطر های مختلف قهوه را دوست دارند. اما کیفیت دان قهوه در آماده سازی آمریکانو حرف اول را می زند.
  • اندازه دقیق در ترکیب آب ، قهوه در تهیه آمریکانو مهم است و رعایت این اندازه ها طعم کم نظیری را ایجاد می نماید.
  • آسیاب دقیق متناسب با نوع اسپرسوساز
  • شناخت نوع دستگاه تهیه اسپرسو کمک زیادی در تهیه اسپرسو با کیفیت می کند.

اگر نکات بالا را درست عمل کنید اسپرسو عالی خواهید داشت و با داشتن درصد صحیح آب داغ به اسپرسو می توانید بهترین آمریکانو را پدید آورید. رعایت این نکات در تهیه اسپرسو برای کارامل ماکیاتو نیز بسیار ضروری می باشد.

آیس آمریکانو یا یخی

اگر می خواهید یک آیس آمریکانو درست کنید ، روند کار فقط کمی متفاوت است. به جای آب گرم ، آب سرد اضافه کنید (می توانید از نسبت 1.5 به 1 آب به اسپرسو استفاده کنید. چون آب سرد است).

در مرحله بعد ، اسپرسو خود را به آب سرد اضافه کنید و چند قطعه یخ در آن قرار دهید.

این هم از این است!

بستنی آمریکایی یا Iced Americano برای روزهای تابستان نوشیدنی مناسبی است.

شاید از خود بپرسید که تفاوت آیس کافی با آیس آمریکانو چیست؟ و یک تفاوت وجود دارد.

آیس آمریکانو معمولاً مانند Americano ساخته می شود و بدون شیر و شکر نوشیده می شود.

آیس کافی تقریباً هر چیزی که بخواهید می تواند باشد.

به عنوان مثال ، ساده ترین قهوه ای که صبح درست می کنید را در فریزر قرار دهید و سپس آن را با یخ بنوشید ، یا مخلوطی از چیزهای تخیلی و خوشمزه درست کنید.

شباهت لانگ بلک با آمریکانو

لانگ بلک یک نوشیدنی دیگری است که شباهت زیادی به Americano دارد ، ساختار این نوشیدنی به بحث در مورد نسبت اسپرسو آمریكانو به آب كمك می كند. در تهیه این نوع نوشیدنی می توان از قهوه گانودرما نیز استفاده نمود.

قهوه لانگ بلک در نیوزیلند و استرالیا رواج دارد. معمولاً از آمریکانو خوشمزه تر است. در این حالت ، آب کمتری اسپرسو را رقیق می کند و از کرم قهوه برای طعم دادن به اسپرسو استفاده می شود!

Long lack با قرار دادن 1-2 شات اسپرسو در آب ساخته می شود. به عبارت دیگر ، از نظر اسپرسو و آب داغ در فنجان کاملاً متفاوت با آمریکانو است. این طعم و رایحه کرمی اسپرسو را کاملاً حفظ می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *